top of page

Přednášející

Na koho se můžete těšit?

MUDr. Martin Jarolímek

MUDr. Martin Jarolímek

Je renomovaným českým psychiatrem a psychoterapeutem s více než čtyřicetiletou praxí v léčbě závažných duševních onemocnění. V roce 1986 založil Denní psychoterapeutické sanatorium Ondřejov, které vedl až do roku 2020. Stál u zrodu několika organizací na podporu lidí s psychotickými poruchami, včetně Fokusu, Baobabu a České asociace pro psychické zdraví. Je autorem knih zaměřených na problematiku schizofrenie, jako jsou "O nemoci, která se nazývá schizofrenie" a "Já blázním s vámi". V současnosti působí jako psychiatr ve zdravotnickém zařízení Remedis a v roce 2023 spoluzaložil společnost Recoverynet s.r.o.

Přednáška:

Není schizofrenie jako schizofrenie

Mgr. Filip Šinkner

Mgr. Filip Šinkner

Mgr. Filip Šinkner je psycholog působící v Centru pro sexuální zdraví a intervence Národního ústavu duševního zdraví (NUDZ). V roce 2019 absolvoval Katedru psychologie na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Během tří let spolupracoval na vývoji projektu Parafilik, který nabízí nový model péče a podpory pro jedince s parafilními preferencemi, rizikovým a kompulzivním sexuálním chováním, a aktivně se podílel na jeho zavádění do praxe jako terapeut. V současnosti se zaměřuje na krizovou intervenci, poradenství a terapii pro stejnou cílovou skupinu, a to jak v rámci projektů NUDZ, tak i v Psychosexuologické ambulanci Sexuologického ústavu Všeobecné fakultní nemocnice. Ve své práci využívá principy kognitivně-behaviorální terapie, modelu dobrého života (Good Lives Model) a berlínské disexuality terapie.

Přednáška:

Jak na kompulzivní sexuální chování

jablonska1.jpg

Mgr. Markéta Kolman Jablonská

Mgr. Markéta Kolman Jablonská je psycholožka působící v Národním ústavu duševního zdraví (NUDZ), konkrétně ve skupině Virtuální realita v neurovědách, kde se věnuje výzkumu a vývoji aplikací virtuální reality pro terapeutické účely.
Vystudovala jednooborovou psychologii na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze a od roku 2019 spolupracuje s NUDZ, kde se podílela na projektech zaměřených na mindfulness ve virtuální realitě a kognitivní screening u dětí. Její diplomová práce na téma kognitivního screeningu u dětí byla oceněna cenou prof. Matějčka v oboru dětské psychologie. V současnosti se zaměřuje na expoziční terapii ve virtuální realitě u pacientů s úzkostnými poruchami a spolupracuje na mezinárodním projektu zaměřeném na trénink sociálních dovedností pomocí virtuální reality.
Je spoluautorkou několika publikací, včetně studie o návrhu a hodnocení virtuálních prostředí pro klaustrofobii.

Přednáška:

Využití virtuální reality v léčbě duševních onemocnění

spálenská.jpg

Bc. et Bc. Alena Spálenská

Alena Spálenská je specialistkou poruch osobnosti v Národním ústavu duševního zdraví, kde v rámci projektu Gradient (www.projektgradient.cz) pracuje na zpřístupnění dialektické behaviorální terapie v regionech České republiky a osvětě o hraniční poruše osobnosti. Osvětové činnosti se věnuje také v rámci svého projektu Můj ADHD mozek.

Přednáška:

Hraniční porucha osobnosti a budování života, který stojí za to žít

kravarova.jpg

Mgr. Eva Kravarová

Mgr. Eva Kravarová, Ph.D., je dětská klinická psycholožka s bohatými zkušenostmi v diagnostice a terapii poruch autistického spektra (PAS) u dětí. Působí ve své soukromé praxi v Písku, kde poskytuje odbornou péči převážně klientům z Jihočeského kraje. Kromě klinické praxe se aktivně podílí na profesních aktivitách jako předsedkyně jihočeské pobočky Asociace klinických psychologů České republiky.

Přednáška:

Asociace klinických psychologů ČR - co to je?

Kazuistika z klinické praxe:

Diagnostika a klinicko-psychologické poradenství: Řešení emočních potíží u holčičky předškolního věku

těmínová.jpg

PaedDr. Martina Richterová Těmínová

​PaedDr. Martina Richterová Těmínová je významná česká speciální pedagožka, psychoterapeutka a odbornice v oblasti adiktologie. Po absolvování Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy v Praze se dále vzdělávala v různých psychoterapeutických výcvicích. V roce 1990 spoluzaložila neziskovou organizaci SANANIM, z. ú., která se zaměřuje na prevenci, léčbu a resocializaci osob ohrožených drogovou závislostí. Od té doby zde působí jako ředitelka a odborná ředitelka. Kromě své role v SANANIMu je PaedDr. Richterová Těmínová odbornou asistentkou na Katedře adiktologie 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy. Je také akreditovanou supervizorkou České asociace pro psychoterapii a členkou výboru České psychoterapeutické společnosti při České lékařské společnosti Jana Evangelisty Purkyně.

Přednáška:

Klinická práce se závislými 

vorlickova.jpg

Bc. Simona Vorlíčková

Studentka magisterského oboru psychologie na Jihočeské Univerzitě.

Workshop:

Psychologie na JU očima studentek

klementova.jpg

Tereza Klementová

Studentka bakalářského oboru psychologie na Jihočeské Univerzitě.

Workshop:

Psychologie na JU očima studentek

doc. Mgr. et Mgr. Tomáš Nikolai, Ph.D_

doc. Mgr. et Mgr. Tomáš Nikolai, Ph.D.

Je českým psychologem specializujícím se na neuropsychologii a diagnostiku kognitivních funkcí. Působí jako vedoucí Katedry psychologie na FF UK a vede Laboratoř neuropsychologie na Neurologické klinice 1. LF UK a VFN v Praze. Věnuje se výzkumu neuropsychologické diagnostiky a kognitivní rehabilitace, přičemž své znalosti předává studentům na Univerzitě Karlově.

Přednáška:

Psychologické aspekty funkčních neurologických poruch

Mgr. Petra Valkony

Mgr. Petra Valkony

Mgr. Petra Valkony je dětská klinická psycholožka působící v Českém Krumlově. Vystudovala jednooborovou psychologii na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy a absolvovala psychoterapeutický výcvik zaměřený na psychoterapii a poradenství orientované na člověka (PCA Praha). Dále získala atestaci z klinické psychologie a dětské klinické psychologie na Institutu postgraduálního vzdělávání ve zdravotnictví (IPVZ) a absolvovala psychoterapeutický výcvik v rodinné terapii psychosomatických poruch v Liberci. Ve své praxi nabízí psychodiagnostiku, poradenství a psychoterapii pro děti a dospívající, zaměřuje se na odchylky ve vývoji, výchovné obtíže, poruchy chování a emocí, psychosomatické obtíže a specifické vývojové poruchy učení a chování.

Přednáška:

Práce dětského klinického psychologa

jablonska.jpg

Bc. Radka Novotná

Bc. Radka Novotná je lektorka a koordinátorka workshopů ve společnosti Nepanikař, kde se zaměřuje na prevenci a řešení psychických potíží.
V rámci své práce představuje aplikaci Nepanikař, která poskytuje první pomoc při psychických obtížích, a vede besedy na témata jako školní stres a tréma. 
Její aktivity zahrnují i účast na akcích, jako je Festival o duši, kde sdílí své zkušenosti a znalosti s širší veřejností. 

Workshop:

Jak na odpočinek s Nepanikař

ráčková.webp

Mgr. Bc. Zdeňka Mykhaylyshyn Ráčková

Mgr., Bc. Zdeňka Mykhaylyshyn působí v Českých Budějovicích v rámci soukromé psychologické praxe. Zaměřuje se na nedirektivní terapii hrou, pracuje s rodiči v rámci kurzu Terapie vztahu rodiče s dítětem, externě spolupracuje s pedagogickou fakultou JU a na sociálních sítích informuje širokou veřejnost nejen o principech terapie hrou.

Přednáška:

Terapie vztahu rodiče s dítětem

 

Workshop:

Terapie hrou

winkler.jpg

MUDr. Vivian Winkler

MUDr. Vivian Winkler je psychiatrička v předatestační přípravě na Klinice NUDZ, kde působí od roku 2020. Dlouho tam pracovala na lůžkovém oddělení a v denním stacionáři, kde se věnovala skupinové kognitivně-behaviorální terapii (KBT) pro pacienty s úzkostnými poruchami. Absolvovala šestiletý psychoterapeutický výcvik v Gestalt terapii. V Centru pro výzkum psychedelik v NUDZ se jako psychiatrička a terapeutka podílí na klinických studiích zkoumajících terapeutický potenciál psychedelik. Ve své praxi se zaměřuje na terapii pacientů s poruchami osobnosti, zejména hraniční poruchou, emoční dysregulací a sebepoškozováním. Od roku 2024 vede v NUDZ tým terapeutů poskytující dialektickou behaviorální terapii (DBT) v rámci projektu GRADIENT. Od roku 2023 poskytuje individuální terapii a poradenství v soukromé praxi v Praze. Zároveň působí jako psychiatrický konzultant na psychiatrické a psychologické klinice AdiCare.

Přednáška:

Umění porozumění: Jak zlepšit vztahy pomocí dialektického uvažování a validace

hummel.jpg

Mgr. Michal Hummel

Mgr. Michal Hummel je psycholog, kouč a zakladatel vzdělávací společnosti Praktická psychologie, která se zaměřuje na rozvoj dovedností v oblasti koučování a pracovní psychologie. Vystudoval psychologii na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity, kde v současnosti působí jako externí lektor se specializací na koučování. Ve své práci se zaměřuje na propojování psychologie a koučování, které používá jako nástroj pro rozvoj jednotlivců i týmů.
Dlouhodobě se věnuje podpoře lidí v náročných či krizových životních situacích, přičemž krizi vnímá jako příležitost pro změnu a růst. Spolupracoval na tvorbě a realizaci výcvikových programů pro vojáky, novináře, diplomaty a humanitární pracovníky směřující do krizových oblastí. Jako vojenský psycholog působil v Kosovu, Iráku a Afghánistánu.

Workshop:

Koučování v psychologické praxi

image.jpg

Mgr. Veronika Plachá, Ph.D.

​Mgr. Veronika Plachá, Ph.D., je psycholožka a speciální pedagožka s bohatými zkušenostmi v oblasti psychologického poradenství a arteterapie. Vystudovala psychologii a speciální pedagogiku na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy, bakalářský program arteterapie na Pedagogické fakultě Jihočeské univerzity (PF JU) a doktorské studium pedagogické psychologie tamtéž.

Absolvovala výcviky v arteterapii na PF JU, práci se sny  a kurz zaměřený na problematiku smrti a doprovázení. Profesně působí jako odborná asistentka na Katedře primární a preprimární pedagogiky PF JU, kde vyučuje předměty jako pedagogická psychologie, krizová intervence a problematika smrti a umírání. Dále poskytuje psychologické poradenství ve Vysokoškolské psychologické poradně JU a ve své soukromé praxi.

Workshop:

Psychická bolest

krydlova.jpg

Adéla Krýdlová

Studentka bakalářského oboru psychologie na Jihočeské Univerzitě.

Workshop:

Psychologie na JU očima studentek

MUDr. Jiří Renka

MUDr. Jiří Renka

MUDr. Jiří Renka je zkušený psychiatr a výzkumný pracovník, který se dlouhodobě zaměřuje na afektivní poruchy a poruchy pozornosti s hyperaktivitou (ADHD). Působí v Národním ústavu duševního zdraví (NUDZ) v Klecanech, kde se věnuje jak klinické praxi, tak výzkumu. Předtím pracoval v Psychiatrické nemocnici v Kosmonosech. Kromě své práce v NUDZ poskytuje ambulantní péči v Psychiatrické ordinaci MUDr. Ing. Aleše Urbana, Ph.D., v Praze.

Přednáška:

ADHD v dospělosti: Diagnóza, která není jen pro děti

joudalova1.jpg

Pavlína Joudalová

Pavlína Joudalová působí jako peer konzultantka v Kontaktním centru Anabell Ostrava, kde poskytuje podporu osobám s poruchami příjmu potravy a jejich blízkým. V rámci své práce se zaměřuje na sdílení osobních zkušeností a poskytování podpory klientům na jejich cestě k uzdravení. Společně s Mgr. Kateřinou Sloviakovou prezentovala na konferenci Primární prevence rizikového chování příspěvek "Poruchy příjmu potravy pod lupou: Dobrá praxe z Centra Anabell", kde sdílely osvědčené postupy a zkušenosti z praxe.
Její práce je zaměřena na multidisciplinární přístup k léčbě poruch příjmu potravy, což zahrnuje spolupráci s odborníky z různých oblastí, aby byla zajištěna komplexní péče o klienty.

Workshop:

Život s poruchou příjmu potravy: Otevřená zpověď a cesta k uzdravení

hejzlar.jpg

MUDr. Martin Hejzlar, Ph.D

MUDr. Martin Hejzlar, Ph.D., je zkušený psychiatr a vědecký pracovník s bohatou praxí v oblasti duševního zdraví. Působí v Národním ústavu duševního zdraví. Je členem výzkumné skupiny pro neinvazivní stimulaci mozku v NUDZ, kde se zaměřuje na pokročilé metody léčby psychiatrických onemocnění. Ve své klinické praxi poskytuje psychiatrické konzultace a farmakoterapii na psychologické a psychiatrické klinice Adicare.

Přednáška:

Elektrokonvulzivní terapie v léčbě duševních poruch

kulhánková.jpg

Martina Kulhánková

Martina Kulhánková je zakladatelkou spolku Černobílý život, jehož cílem je poskytovat podporu a osvětu v oblasti hraniční poruchy osobnosti (HPO). K založení spolku ji vedla osobní zkušenost s dcerou Anetou, která touto poruchou trpěla a v roce 2021 tragicky zemřela. Aneta vedla instagramový profil "Dívka bez hranic", kde sdílela své zkušenosti a rady pro ostatní s HPO. Po její smrti Kulhánková spolu se starší dcerou Nikolou pokračovala v osvětě prostřednictvím instagramového profilu "Život na houpačce" a dalších aktivit zaměřených na destigmatizaci HPO. V roce 2022 vydala knihu "Život na houpačce", která přináší hluboký vhled do života s HPO a nabízí podporu rodinám a blízkým osob s touto diagnózou. Martina také aktivně přednáší na téma soužití s osobami s HPO, například v rámci cyklu "Podvečery pro rodinu o rodině" pořádaného Městskou částí Praha 8.

Přednáška:

Hraniční porucha osobnosti - příběh mé dcery

williamsova.png

Mgr. Kathryn Williamsová

Mgr. Kathryn Williamsová vystudovala psychologii a speciální pedagogiku v Praze, a poté pokračovala ve studiu psychologie v Olomouci. Již během svých studií se začala zajímat o krizovou intervenci a duševní zdraví dětí a mládeže. Šest let pracovala na Lince bezpečí jako krizová interventka, poskytující podporu dětem a studentům prostřednictvím telefonu i chatu. Také dva roky působila jako lektorka a metodička pro program Linka bezpečí naživo, který nabízí workshopy pro děti a vysokoškolské studenty. Nyní je konzultantkou na Rodičovské lince, která je součástí téže organizace. V rámci Nevypusť duši aktuálně působí jako garantka sítě služeb v projektu Inovace a lektoruje programy pro firmy, veřejnost a učitele.

Workshop:

Budování odolnosti s Nevypusť duši 

vrba.png

MUDr. Jaroslav Vrba

MUDr. Jaroslav Vrba je atestovaný dětský psychiatr s původní specializací v pediatrii. Dlouhodobě se věnuje dětem s komplexními neurovývojovými poruchami a chováním náročným na péči. Je zakládajícím členem programu D-BOAT (DBT pro adolescenty v Opařanech) a aktuálně dokončuje výcvik v poradenství dětem, rodičům a dětské psychoterapii. Ve své práci usiluje o syntézu poradenství, terapie a moderní psychofarmakologie s individuálním přístupem ke každému pacientovi.

Přednáška:

Emoční dysregulace a nesuicidální sebepoškozování u adolescentů

bajgy.jpg

Mgr. Zdeňka Bajgarová, Ph.D.

Mgr. Zdeňka Bajgarová, Ph.D., je zkušená psycholožka s bohatou pedagogickou praxí, která působí jako vedoucí Vysokoškolské psychologické poradny na Pedagogické fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Vystudovala jednooborovou psychologii na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy se specializací na klinickou psychologii a dokončila doktorské studium v oboru pedagogické psychologie na Pedagogické fakultě Jihočeské univerzity. Absolvovala systematické výcviky v gestalt psychoterapii a tanečně-pohybové psychoterapii. Ve své praxi se zaměřuje na psychologické poradenství v oblastech osobního růstu, mezilidských vztahů, výchovy dětí, psychických obtíží, psychosomatických problémů a zvládání náročných životních situací. Kromě akademické činnosti provozuje soukromou psychologickou praxi a spolu s kolegyní Veronikou Plachou vede na univerzitě seberozvojové skupiny pro studenty, zaměřené mimo jiné na práci se sny a pohybem.

Přednáška:

Psychická bolest

Kontakt

Máte nějaké otázky? Je něco, co jste se nedozvěděli a rádi byste znali odpověď? Neváhejte nás kontaktovat!

tel. číslo: +420 776 546 196

Instagram
Facebook
Logo Psychočasu

Napište nám!

Děkujeme, že jste využili našeho kontaktního formuláře. V nejbližší době se Vaší zprávě budeme věnovat!

© 2025 Psychočas, z.s. | Design: Kristýna Kačenová

bottom of page